Ֆերիկի միջնակարգ դպրոցի սաները մեծ շուքով նշեցին Մայրենի լեզվի օրը
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանը, Արմավիրի մարզպետի աշխատակազմի կրթության, մշակույթի և սպորտի վարչության պետ Սոնյա Բուդաղյանը, Ֆերիկ համայնքի ղեկավար Ռուստամ Հասանյանը և մի շարք հյուրեր մասնակցել են Ֆերիկ գյուղի Ռզալիե Ռաշիդի Օզմանյանի անվան միջնակարգ դպրոցում կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառմանը՝ նվիրված Գիրք նվիրելու օրվան և Մայրենի լեզվի տոնին։
Միջոցառման շրջանակում աշակերտները բեմականացումների, ասմունքի և ներկայացումների միջոցով անդրադարձել են Հովհաննես Թումանյանի կենսագրությանը և ստեղծագործական ուղուն՝ նրա գրական ժառանգությունը ներկայացնելով հայերեն և եզդիերեն։ Ծրագիրը համադրել էր ազգային և մշակութային արժեքների կարևորության շեշտադրումը։
ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արաքսիա Սվաջյանը և ԿՄՍ վարչության պետ Սոնյա Բուդաղյանն իրենց ելույթներում բարձր են գնահատել դպրոցի նախաձեռնողականությունը՝ կարևորելով նման միջոցառումների դերը երիտասարդ սերնդի կրթական և արժեքային դաստիարակության գործընթացում։ Նրանք շնորհակալություն են հայտնել տնօրենությանը, մանկավարժներին, ծնողներին և աշակերտներին՝ նվիրված և հետևողական աշխատանքի համար